Špičkové produkty Icynene nie sú len obyčajnými tepelnými izolantmi, ale rokmi overenou technológiou. Poskytujú dokonalé zateplenie akéhokoľvek objektu od rodinného domu až po veľkú výrobnú halu. Oproti konkurencii vynikajú svojimi vysokými kvalitatívnymi vlastnosťami, výraznou úsporou energií a mnohými ďalšími výhodami, ktoré počas rokov určite oceníte. V roku 2020 sa spoločnosť Icynene zlúčila so značkou Huntsman Building Solution (HBS).

Úspora nákladov za energie, tepelný komfort

Izolácia Icynene výrazne znižuje náklady na energie. V interiéri celoročne udržiava príjemnú teplotu. V lete chladí a v zime hreje, takže vám bude slúžiť počas celého roka. Objekt spoľahlivo utesní pred únikmi tepla v zime, no ochráni ho tiež pred neželaným vnikaním teplého vzduchu počas leta. Ušetriť môžete až 70% pôvodných nákladov.

Takúto reálnu úsporu dokáže vytvoriť iba naozaj kvalitná a profesionálne zrealizovaná izolácia. Aj preto používame len produkty Icynene, ktoré vykazujú výrazne vyššie kvalitatívne hodnoty, ako konkurenčné penové izolanty. Naše realizácie sú celistvé, vzduchotesné a nízko nasiakavé s dokonale vyplnenými stavebnými konštrukciami bez defektov a špár. Kvalitu našej izolácie si overíte vďaka jej dlhej životnosti bez zmeny štruktúry. Vo výsledku nebudete musieť toľko kúriť ani zapínať klimatizáciu, čomu sa najviac poteší vaša peňaženka.

Zdravé prostredie v dome

Icynene izolácia prispieva k zlepšeniu klímy a ovzdušia vo vašom dome. Má skvelú difúzne otvorenú konštrukciu a extrémne nízku nasiakavosť, vďaka čomu prirodzene odvádza vlhký vzduch von z objektu. Interiér je zdravotne nezávadný a menej náchylný na tvorbu plesní a alergénov.

Vítaná difúzna otvorenosť stropu tak môže byť realitou aj vo vašom dome. Icynene produkty sú totiž veľmi nízko nasiakavé. V mnohých prípadoch ani nie je nutné použiť parozábranu. Ak izolujeme interiér s nízkou vlhkosťou, parozábranu nepoužívame vôbec. Pri štandardnej vlhkosti úplne postačuje parobrzda, ktorá pomer vlhkosti len zredukuje na normovú. Znamená to, že v zime nebudete musieť tak často vetrať, menej sa vám budú rosiť okná a vlhnutím nebudú trpieť chladné miesta konštrukcie. Okrem toho ušetríte na realizácii, nakoľko vám odpadnú náklady na vyhotovenie parobrzdy.

Garancia kvality od výrobcu

Pri každej našej realizácii používame výhradne produkty kanadskej spoločnosti Icynene, na ktoré sa vzťahuje až 25 ročná záruka. Tieto materiály sú testované v extrémnych podmienkach, aby umožnili spoľahlivú aplikáciu a funkčnosť aj v mínusových teplotách.

Icynene je dnes svetovým lídrom v oblasti výroby tepelných striekaných izolácií. Už v roku 1986 ako prvá priniesla na trh technológiu striekanej PUR izolácie, ktorú až dodnes technologicky inovuje. Investuje do vývoja, aby vždy zákazníkom priniesla produkt v tej najvyššej kvalite. Vďaka skúsenostiam, pozorovaniam a kontinuálnemu vývoju dokonale vieme, ako sa tieto izolácie v priebehu rokov správajú a preto ich môžeme s čistým svedomím odporučiť aj vám.

Kompatibilita so stavebnými systémami

Tepelná a akustická izolácia je hlavnou prednosťou Icynene produktov. Tie vytvárajú hladkú kompaktnú vrstvu bez špár, bublín a netesností, vďaka čomu skvelo priľnú na väčšinu materiálov. Sú dokonale kompatibilné so strešnými systémami aj so systémami suchej výstavby.

Hotová Icynene izolácia funguje podobne ako funkčné outdoorové oblečenie. Jej bunková štruktúra umožňuje prestup vlhkého vzduchu z interiéru von, no zároveň zabraňuje prúdeniu studeného vzduchu smerom dnu. Výborne pracuje aj v zložitých konštrukciách a nepravidelných tvaroch. Využiť ju preto môžete na zateplenie ktorejkoľvek časti domu alebo priemyselného objektu.

Ekologicky hospodárne riešenie

Naše hotové izolácie majú nulový dopad na ozónovú vrstvu Zeme. Expanzné izolačné peny Icynene si svoju vysokú účinnosť zachovávajú aj napriek tomu, že majú nízku úroveň VOC a neobsahujú žiadne plyny nebezpečné pre ozónovú vrstvu.

Ekológia je pre Icynene a jej partnerov kľúčová. Spolu dbáme na to, aby boli zrealizované izolácie naozaj energeticky účinné, hospodárne a zákazníkov tešili svojou dlhou životnosťou. Vďaka kvalite materiálov a profesionálnej realizácii šetríme energetické zdroje aj financie našich zákazníkov. Peny Icynene sú dnes prakticky jedinými izolačnými materiálmi, ktoré trvalo a účinne zodpovedajú novým tepelným predpisom.

Doba, v ktorej žijeme, by sa dala zjednodušene nazvať dobou plastovou. Priemerný Európan vyprodukuje za jediný rok 100 kg plastového odpadu, a dokonca už aj v našom potravinovom reťazci znepokojujúco rastie množstvo mikroplastu. Ako Icynene sme sa rozhodli, že je čas s tým niečo urobiť.

Kľúčovou filozofiou firmy Icenyne je udržateľnosť životného prostredia. Sme si plne vedomí, že nie sme schopní sami zachrániť svet, ale pevne veríme, že vytrvalým úsilím a postupnými krokmi môžeme niečo podstatné zmeniť a posunúť k lepšiemu.

Európania každoročne vyprodukujú 25 miliónov ton plastového odpadu, ale menej ako tridsať percent sa ho triedi a recykluje (Zdroj: The Guardian). Preto sme začali využívať použité PET fľaše ako jednu zo základných ingrediencií pre všetky naše peny s uzavretou bunkovou štruktúrou. Ich spracovanie je síce technologicky náročnejšie a nákladnejšie, ale my veríme, že to stojí za to.

Zakaždým, keď je pena Icynene použitá k izolácii akejkoľvek budovy, úspory energie sa automaticky premietajú do nižších emisií uhlíka. Naše vodou rozpínanie izolačnej peny majú najnižšiu potenciál globálneho otepľovania.

V záujme zlepšenia klímy v Európe sa firma Icynene rozhodla venovať časť zisku z každého predaného suda na vysadenie piatich stromov. Po starostlivom zvážení bol pre tento projekt vybraný národný park v samom srdci Európy. Obnova tatranských lesov na Slovensku, ktoré boli postihnuté prírodnou katastrofou, podstatne prispeje k zlepšeniu klímy, v ktorom všetci žijeme. Týmito tromi krokmi sme sa ako Icynene rozhodli prispieť k tomu, aby bol svet zelenší

čo

BUDEME IZOLOVAŤ

Vyberte si časť stavby, ktorú chcete zaizolovať. Na základe
špecifík danej konštrukcie vyberieme vhodný Icynene produkt
s adekvátnymi vlastnosťami a použitím.

Strecha
Kvalita aplikácie striekanej izolácie dokáže zásadne ovplyvniť životnosť konštrukcie a tepelný komfort v interiéri.
Podkrovie
Podkrovia izolujeme vďaka plošným nástrekom, ktoré spĺňajú požiadavky na úsporu energií, akustiku aj nepriedušnosť.
Steny
Izolačný potenciál Icynene produktov na maximum využívame aj pri izolácii stien. Zabezpečia tepelný komfort v interiéri.
Fasády
Krajší vzhľad, tepelný komfort a tiež citeľná energetická úspora sú hlavnými podnetmi na vonkajšiu izoláciu fasády.
Základy
Základy izolujeme jednoliatou aplikáciou bez spojov, ktorá zaistí veľmi dlhú životnosť bez zbytočných defektov.
Podlaha
Hľadáte spôsob tepelnej alebo zvukovej izolácie podlahy? Máme spoľahlivé riešenie pre podlahy v domoch aj na povalách.