ICYNENE® je kanadská spoločnosť, ktorá už od roku 1986 patrí k špičke výrobcov tepelných izolácií. Vyvíja a vyrába vysoko kvalitné izolačné peny vhodné na izolácie domov, administratívnych budov aj výrobných hál. Najväčšou výhodou Icynene pien oproti klasickým skladaným či rolovaným izoláciám je, že po aplikácii vytvárajú kompaktnú vrstvu bez spojov a špár. Majú difúzne otvorenú štruktúru a skvelo pracujú dlhé desaťročia.

Icynene izoláciu aplikujeme plošným nástrekom, ale nie fúkaním. Po nástreku vzniká na materiáli dokonale priľnavá kompaktná izolačná vrstva bez spojov a netesností. Trvanie montáže zväčša závisí na konkrétnom type objektu a veľkosti izolovanej plochy.

Icynene izolácia v lete chladí a v zime hreje. Vynikajúco pracuje počas leta aj zimy, vďaka čomu pocítite úsporu nákladov na energie.

 

Funkciu ICYNENE® izolácií môžeme prirovnať k modernému outdoorovému oblečeniu. Bunková štruktúra izolácie umožňuje prestup nasýtenej vodnej pary z interiéru von, no zároveň zabraňuje prúdeniu studeného vzduchu smerom dnu. Keďže skvelo priľne k podkladu, rovnomerne a hladko vyplní aj tie najmenšie medzery v zložitých konštrukciách a nepravidelných tvaroch. Eliminuje tým vznik tepelných mostov, ktoré v zime spôsobujú najvyššie tepelné straty.

Veľkým prínosom Icynene izolácie je aj jej nepriedušnosť. Zabraňuje šíreniu tepla konvekciou, a teda prúdením. Objekt izolovaný Icynene penou sa tak v porovnaní s rovnakou hrúbkou štandardných rolovaných materiálov menej prehrieva. Celoročne si v interiéri udržiava príjemnú teplotu, vďaka čomu v zime nebudete musieť toľko kúriť a v lete zase zapínať klimatizáciu.

Spoločnosť Icynene vyvíja jedny z najkvalitnejších izolačných materiálov na svete. Záleží jej na vlastnostiach určujúcich kvalitu a preto investuje do výskumu a vývoja. Oproti ostatným výrobcom teda netlačí na čo najnižšiu cenu, no naopak si zachováva veľmi vysokú kvalitu a zaručuje správne fungovanie celej izolácie.

Icynene sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči požiarom a zložením priaznivým pre ľudské zdravie. Dôležitým rozdielovým faktorom medzi Icynene a ostatnými značkami je tiež výrobný proces zaručujúci PUR pene určitú nasiakavosť. Icynene PUR pena je najmenej nasiakavá na trhu. V praxi to znamená, že nemusíte automaticky počítať s vyhotovením a platením za parozábranu, ako sme desiatky rokov zvyknutí u známych nasiakavých materiálov. Vďaka extrémne nízkej nasiakavosti dokážeme realizovať difúzne otvorené konštrukcie a ako alternatívu k plne nepriepustnej parozábrane postačuje aplikovať len čiastočnú parobrzdu. Tá vám z časti prepustí vlhký vzduch z domu, ktorý sa prirodzene odvetráva bez vplyvu na ostatné konštrukcie.

Takéto technologické riešenie je oveľa efektívnejšie, nakoľko žiadnu parozábranu nie je možné vyhotoviť dokonale. Pri defektoch a priesaku vodných pár do izolantu totiž nasiakavé izolanty strácajú svoje vlastnosti.

Dokážeme vám pomôcť pri izolácii akejkoľvek časti domu, budovy alebo výrobnej haly. Podľa špecifík daného projektu pre vás vyberieme vhodný izolačný materiál a vysvetlíme vám celý postup montáže.

Vysokokvalitné izolačné materiály Icynene je možné aplikovať aj v mínusových teplotách. Ročné obdobie teda na montáž nemá primárny vplyv. Montáže vykonávame celoročne vo vopred stanovenom termíne.

Takú dlhú záruku ako u nás nedostanete takmer u nikoho iného. Spoločnosť Icynene poskytuje na svoje materiály záruku 25 rokov. K nej je ešte pridružená naša 5 ročná záruka na montáž a aplikáciu.

V testoch reakcie na oheň sme sa dostali do kategórie E. Icynene peny totiž obsahujú tzv. retardér horenia, ktorý sa do emulzie pridáva. Pena preto pôsobí ako samozhášavý materiál, ktorý bez zdroja ohňa samotný oheň nerozširuje ďalej.

Naše Icynene izolácie sú maximálne ohľaduplné k ľudskému zdraviu. Pri teste na škodlivé prchavé látky (VOC) ako sú formaldehydy či ftaláty, sme dosiahli najmenšie možné merateľné množstvo, potom už je len čistá nula. Takýmto certifikátom sa nemôžu pochváliť žiadne iné konkurenčné firmy vyrábajúce izolačné materiály. U nás máte istotu, že sa vám pod horúcou strechou nebudú odparovať škodlivé látky, ktoré by ste vy a vaša rodina celý život vdychovali.

Správny izolačný materiál zvolíme sa vás. Momentálne totiž pracujeme so šiestimi druhmi Icynene izolačných pien, pričom každá má svoje špecifické vlastnosti a podmienky použitia. Na základe špecifík vášho projektu vyberieme najvhodnejší izolačný materiál, ktorý vám bude slúžiť dlhé roky.

Znamená to, že aplikácia je vykonávaná certifikovanými pracovníkmi podľa schváleného technologického postupu – a to od prevzatia stavby, vymedzenia rizík, ochrany pohľadových konštrukcií, kontroly adhézie, kontroly celistvosti, dodržiavania BOZP až po odovzdanie diela.

Zároveň zabezpečíme aj kontrolu termovíznym meraním a skúšku vzduchotesnosti.

Poskytujeme komplexné riešenia izolácií. Znamená to, že zabezpečíme profesionálne posúdenie konštrukcie, a to vrátane návrhu riešenia týkajúceho sa izolatérskych, klampiarskych, pokrývačských, tesárskych a sadrokartonárskych prác. Zaistíme aj tepelno-technické posúdenie konštrukcie, dotačný program NZÚ a požiarno-bezpečnostné riešenie.

Pracujeme v 2 krajoch na Slovensku. Podľa miesta vášho bydliska si, prosíme, zvoľte daného pracovníka, ktorého v prípade záujmu kontaktujte e-mailom alebo telefonicky. Kontakty nájdete na podstránke https://izolacia.sk/kontakt/